19-02-2019 | 9:47

krzyssekk

111

ADAM SILVER: “WIELOLETNIA PRZEBUDOWA NIE JEST ZWYCIĘSKĄ STRATEGIĄ.”

“Ile ludzi, tyle zdań” – głoszą słynne słowa rzymskiego komediopisarza, Terencjusza. Nie inaczej jest w przypadku ligi NBA, gdzie wszelakie strategie mają zarówno swoich zwolenników, jak i wiecznych przeciwników.

 

5 kwietnia 2016 roku Philadelphia odniosła swoje dziesiąte, a zarazem ostatnie zwycięstwo podczas kampanii 2015/16. Była to jednak część planu Sama Hinkiego, który poprzez fatalne wyniki, a co za tym idzie wysokie wybory w Drafcie, chciał zbudować potęgę na miarę mistrzowskiego tytułu. Choć Sixers popełnili kilka gaf (wymiana po pierwszy wybór w Drafcie 2017, wybór Markelle Fultza), to wieczne “tankowanie” przyniosło owoce w postaci Joela Embiida, Bena Simmonsa, a z czasem Jimmy’ego Butlera oraz Tobiasa Harrisa.

 

Podczas Weekendu Gwiazd NBA w Charlotte komisarz ligi, Adam Silver uważa jednak, iż strategia obrana przez epikę z Pensylwanii nie jest metodą na mistrzowski pierścień.

 

“Osobiście uważam, że na dłuższą metę wieloletnia przebudowa nie jest zwycięską strategią. Jest taki sposób myślenia, że skoro wam nie idzie, to może nie iść jeszcze bardziej. Odkładając na bok moją pozycję, myślę o wpływie, jaki może mieć to na resztę ligi.”

 

W tym sezonie Sixers są jednym z głównych kandydatów to tytułu mistrza konferencji, lecz wschód jest obecnie dużo silniejszy, niż kilka lat temu. Oprócz Philly w walce o najwyższe cele wciąż są Milwaukee Bucks, Toronto Raptors czy Boston Celtics.
KOMENTARZE

0

Dodaj komentarz

Nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądź pierwszy!