5-01-2019 | 13:41

krzyssekk

69

ENES KANTER NIE ZAGRA W NBA LONDON GAME ZE WZGLĘDU NA GROŹBY.

Już 17 stycznia Washington Wizards i New York Knicks zmierzą się ze sobą w Londynie w ramach NBA London Game 2019. Podróż opuści jednak środkowy ekipy z Wielkiego Jabłka.

 

26-latek został poinformowany, iż na czas wyjazdu reszty zespołu pozostanie w Stanach Zjednoczonych, ze względu na napiętą sytuację pomiędzy nim a rządem tureckim, który niejednokrotnie groził Kanterowi śmiercią, a także przysporzył wiele problemów jego rodzinie.

 

“Rozmawiałem z rządem i powiedzieli mi, że nie lecę do Londynu, ze względu na tego wariackiego lunatyka, Prezydenta Turcji. Jest szansa, że zostałbym tam zabity. Dlatego też rozmawiałem z kierownictwem. Nie lecę, więc po prostu zostanę tutaj, trenując. To bardzo smutne, bo wpływa to na moją karierę, moją koszykówkę. Chcę tam być, ale przez tego gościa, przez tego maniaka, nie mogę wykonywać swojej pracy. To bardzo smutne.”

 

“Mają tam wielu szpiegów. Z łatwością by mnie zabili.” – dodał Kanter.

 

Ojciec Kantera został rzekomo skazany na 15 lat więzienia, właśnie przed rząd turecki. Dodatkowo zgodnie z doniesieniami prezydent Recep Tayyip Erdoğan kontaktował się z  władzami Indonezji, by ci użyli wojska do uśmiercenia 26-latka podczas jego wizyty w ramach jego fundacji. Warto również wspomnieć, iż Turcja anulowała ważność jego paszportu oraz informuje, iż Enes nie jest już obywatelem ich kraju.
KOMENTARZE

0

Dodaj komentarz

Nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądź pierwszy!