5-01-2019 | 12:06

krzyssekk

79

JIMMY BUTLER STARŁ SIĘ Z BRETTEM BROWNEM.

Obecna sytuacja Sixers wskazuje na to, iż chemia w ich szeregach pogarsza się z dnia na dzień. W ostatnich dniach kolejnych problemów przysporzył im Jimmy Butler, który starł się z trenerem Philly, Brettem Brownem.

 

Według doniesień Adriana Wojnarowskiego z ESPN między 29-latkiem a szkoleniowcem Szóstek doszło do agresywnego starcia. Butler ma być podobno niezadowolony ze swojej roli w ofensywie, choć barwy 76ers reprezentuje dopiero od niespełna 2 miesięcy.

 

“Butler głośno spierał się z Brownem i jego systemem, wliczając w to ostatnią sesję filmową w Portland, którą niektórzy świadkowie uznali jako “lekceważącą” i wykraczającą poza granicę relacji trener-zawodnik.”

 

“Brown poinformował ludzi związanych z organizacją, że nie ma problemu z tą wymianą zdań i rozważał ją w ramach rozwoju relacji z Butlerem.”

 

“Butler wyraził zdanie, iż ma nadzieję na grę w bardziej tradycyjnym pick-and-rollu i izolacjach, zamiast próbować odnaleźć swoje miejsce w obecnym, frywolnym systemie Sixers.”

 

“Osamotniona strona Butlera rodzi w środowisku 76ers obawy o jego długoterminowy związek z organizacją i dopasowanie się.”

 

W świetle ostatnich wydarzeń problemy z Jimmym Butlerem nie są czymś zaskakującym. Podczas swojego pobytu w Minnesocie między 29-latkiem a innymi zawodnikami dochodziło do kilku starć. Głównymi “ofiarami” obrońcy byli gracze, którzy powinni ciągnąć grę Wilków – Karl-Anthony Towns oraz Andrew Wiggins.

 

Z drugiej strony obawy Sixers są również w pełni uzasadnione. Kierownictwo organizacji oddało dwóch, młodych i perspektywicznych zawodników i postawiło wszystko na jedną kartę w celu walki o mistrzostwo. Jeśli Butler postanowi po sezonie ponownie zmienić otoczenie, Philadelphia zostanie praktycznie z niczym.
KOMENTARZE

0

Dodaj komentarz

Nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądź pierwszy!