6-02-2019 | 15:16

krzyssekk

107

KLUCZOWA WYMIANA NA LINII 76ERS – CLIPPERS. TOBIAS HARRIS W PHILADELPHII.

Dzisiejszego poranka w Philadelphii nadzieje na pierwszy od 1983 roku tytuł mistrzowski drastycznie wzrosły. Szeregi potentata Konferencji Wschodniej zasilił bowiem były skrzydłowy m.in. Pistons czy Clippers, Tobias Harris.

 

Wymiana na linii Clippers-Sixers bez wątpienia wstrząsnęła przyglądającymi się drużynami i ich menadżerami. Na jej mocy Tobias Harris, Boban Marjanović oraz Mike Scott zostali sprzedani do Pensylwanii, z kolei do Kalifornii powędrują Wilson Chandler, Landry Shamet, Mike Muscala, a także cztery wybory w Drafcie (w tym pierwszorundowy pick Miami z 2021).

 

Fakt tej wymiany daje klarowny przekaz – Philadelphia stawia wszystko na jedną kartę z nadzieją, iż potencjalny sukces w nadchodzących Play-Offach pozwoli im zatrzymać u siebie Jimmy’ego Butlera i wspomnianego Harrisa. Obaj panowie po zakończonej kampanii zostaną wolnymi agentami.

 

Analitycy doszukują się w tym ruchu geniuszu członka zarządu Clippers, Jerry’ego Westa. Ich zdaniem Harris celowo został wysłany do jednego z głównych przeciwników Raptors, by przeszkodzić im w awansie do finałów NBA, a co za tym idzie osłabić morale Kawhi’ego Leonarda, który ostatnimi czasy łączony jest właśnie z przeprowadzką do Los Angeles.
KOMENTARZE

0

Dodaj komentarz

Nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądź pierwszy!