19-02-2019 | 10:02

krzyssekk

200

MENADŻER HAWKS WYJAŚNIA PRZYCZYNY WYBORU YOUNGA PONAD DONCICIEM.

Wielu analityków uważa kierownictwo Atlanty Hawks za największych przegranych zeszłorocznego Draftu, kiedy to zarząd wraz z Travisem Schlenkiem na czele oddał Lukę Doncica za Trae Younga i pick pierwszej rundy.

 

Kilka miesięcy przed zakończeniem sezonu zasadniczego można śmiało stwierdzić, iż to Luka Doncic zostanie wybrany Najlepszym Debiutantem obecnej kampanii. Choć jego liczby robią wrażenie, nie należy zapominać o Trae Youngu, który na ten moment notuje średnio 16.9 punktów i 7.6 asyst na mecz. Hawks plasują się dopiero na 12. miejscu w Konferencji Wschodniej, a do Mavericks brakuje im 8 zwycięstw, lecz przyszłość stoi przed nimi otworem.

 

Podczas ostatniej selekcji doszło do wymiany, na mocy której trzeci wybór w postaci Luki Doncicia trafił do Dallas, z kolei do Atlanty powędrował pick numer pięć oraz przyszłoroczny z pierwszej rundy. Większość analityków zadrwiło sobie z Hawks po tym ruchu. Jak dotąd mało kto jednak zadawał sobie pytanie “Jak wyglądało to od strony Jastrzębi?”.

 

Podczas swojego występu w “The Woj Pod” generalny menadżer Atlanty, Travis Schlenk wypowiedział się na temat nocy Draftu 2018.

 

“Wiele osób tego nie wie… Gdybyśmy zostali na 3. [wyborze], wzięlibyśmy Lukę. Pracowaliśmy wcześniej z jego agentem, rano w Nowym Jorku odbył z nami trening, ale wtedy, godzinę przed Draftem, zadzwonili z Dallas. Mówiłem im od początku, że zdecyduję się na zjazd w dół za kolejny lottery pick [wybór na miejscach 1-14] i wtedy zaczęliśmy dyskusję.”

 

Wypowiedź ta wciąż nie usprawiedliwia obranej przez włodarzy Hawks strategii, by zrezygnować z Doncicia, a przyszłość organizacji oprzeć na barkach Trae Younga. Czas pokaże, czy decyzja ta była słuszna.
KOMENTARZE

0

Dodaj komentarz

Nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądź pierwszy!