6-12-2018 | 18:22

Wilku

462

MĘŻCZYZNA OSKARŻONY O ŚMIERĆ OJCA JORDANA CHCE NOWEGO PROCESU SĄDOWEGO.

Według doniesień Association Press, w tym tygodniu obrońca oskarżonego za zabójstwo ojca Michaela Jordana, poprosił o nową rozprawę, opartą na świadkach i dowodach jego niewinności, które podobno nie były wystarczająco dokładnie zbadane, naruszając tym samym jego konstytucyjne prawa rzetelnego procesu sądowego.

 

“Nie miałem nic wspólnego z tym człowiekiem, który stracił życie. Nie miałem związku z morderstwem. Przechodziłem, kiedy już nie żył.” – podkreśla Green, w wywiadzie udzielonym AP. 

 

44-letni Green powiedział, że nie był obecny przy morderstwie. Oskarżenie o zabójstwo pierwszego stopnia zostało podtrzymane przez dwa sądy. Obrońca, adwokat Chris Mumma zaangażował się w sprawę w ostatnich latach.

 

Sędzia powiedział obrońcy, że przyjrzy się wnioskom i dowodom przed podjęciem decyzji, czy sprawa będzie kontynuowana.  Zarzuty dla Greena opierały się głównie na zeznaniach mężczyzny, jego przyjaciela z dzieciństwa – Larry’ego Demery’ego, który również odsiaduje wyrok za zabójstwo Jamesa Jordana. W sprawie nie zeznawali świadkowie, którzy widzieli Greena na przyjęciu domowym, kiedy ojciec Jordana został zamordowany – argumentuje adwokat Mumma. Dodaje, że Demery wielokrotnie zmieniał swoje historie, chciał uniknąć kary śmierci.

 

“Prawda nigdy nie zobaczyła światła dziennego w tej sprawie.” – mówi Chris Mumma.

 

 
KOMENTARZE

0

Dodaj komentarz

Nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądź pierwszy!