3-11-2018 | 15:35

Wilku

120

MICHAEL JORDAN PRZEKAZUJE MILIONY NA RZECZ ORGANIZACJI “PRZYJACIELE DZIECI”

Michael Jordan, znany ze swojej hojności po raz kolejny przekazuje miliony dolarów. Tym razem pomoc trafi do organizacji “Przyjaciele dzieci”. Tydzień po zainwestowaniu w eSport – eXiomatic, MJ tym razem przekazuje pieniądze organizacji non-profit – “Przyjaciele dzieci”, których misją jest przełamanie ubóstwa pokoleniowego.

 

W czwartek – Michael Jordan ogłosił, że przekazuje miliony dolarów wyżej wspomnianej organizacji. Dokładnie będzie to 25 milionów dolarów. The Portland Business Journal opublikował oświadczenie jednego z najlepszych graczy w historii NBA, właściciela Charlotte Hornets.

 

“To co przyciągnęło mnie do zaangażowania w organizację “Przyjaciele dzieci” to fakt, że zobowiązują się do każdego dziecka przez 12,5 roku. Zatrudniają i szkolą swoich mentorów. To poświecenie jest dla mnie bardzo ważne. Moi mentorzy uwierzyli we mnie i nauczyli mnie wytrwałości. Chcę, aby młodzież “Przyjaciele dzieci” zobaczyła, że mają ten sam potencjał.” 

 

To nie pierwszy raz, kiedy MJ angażuje się w takie inicjatywy. Ostatniej wiosny przekazał pieniądze, które zarobił, sprzedając pamiątkową koszulkę Chicago Bulls. Darowizna pochodzi z jego wpływów z serialu dokumentalnego ESPN i Netflixa – “Ostatni taniec”.

 

“W całym kraju jest tak wiele społeczności, której chcemy służyć, a dzięki inwestycjom Michaela możemy teraz szybciej poszerzyć swoje działania do 25 miast.” – powiedziała Terri Sorensen.

 

 
KOMENTARZE

0

Dodaj komentarz

Nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądź pierwszy!