24-02-2019 | 8:00

krzyssekk

139

MIKE KRZYZEWSKI: ZION ZAGRA JESZCZE W DUKE.

Kilka ostatnich dni w uniwersyteckiej lidze koszykówki stoi pod znakiem kontuzji Ziona Williamsona, której 18-latek nabawił się podczas starcia z North Carolina Tar Heels.

 

Jeden z najlepszych prospektów w nadchodzącym Drafcie zdołał uniknąć poważnego urazu, a cała sytuacja zakończyła się jedynie na zwichniętym kolanie. W obliczu zagrożenia swojej kariery wielu zawodników NBA doradziło Williamsonowi, by ten odpuścił resztę sezonu w NCAA, bowiem zdołał już odpowiednio udowodnić swoją wartość, co najprawdopodobniej zagwarantuje mu pierwszy wybór w tegorocznym naborze.

 

Szkoleniowiec drużyny Ziona, Mike Krzyzewski, zdementował jednak plotki, jakoby sam zawodnik lub jego rodzina kontaktowała się z nim w tej sprawie.

 

“Nie. Nikt. Wiele ludzi lubi plotkować. [Zion] radził sobie ze wszystkim przez cały rok. Jest wspaniałym dzieciakiem. Nikt nie wystawilibyśmy kogoś, kto nie jest gotowy do gry. Nigdy nie wystawilibyśmy młodzika, który nie chce grać. Nie o to więc chodzi.”

 

Już w ciągu kilku najbliższych tygodni NCAA wejdzie w fazę Play-Offów. Choć na pokładzie Duke wciąż znajdują się m.in. RJ Barrett czy Cam Redish (predykcje analityków plasują ich na 2. i 3. miejscu w nadchodzącym Drafcie 2019), to Zion wciąż jest kluczową postacią tego zespołu, a jego nieobecność może odbić się znacząco na wynikach Blue Devils.
KOMENTARZE

0

Dodaj komentarz

Nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądź pierwszy!