27-02-2019 | 13:50

TN8

91

PIĘKNY GEST TRENERA CLIPPERS W MECZU PRZECIWKO MAVS.

We wczorajszym meczu, rozgrywanym w Staples Center pomiędzy Los Angeles Clippers a Dallas Mavericks, tuż przed końcem czwartej kwarty byliśmy świadkami bardzo miłego gestu w stosunku do weterana Mavs. Doc Rivers, trener gospodarzy na 9.4 sekundy do końca meczu wziął czas, a następnie poprosił fanów LAC przez mikrofon by Ci z należnymi honorami pożegnali  Dirk’a, który po raz ostatni grał przeciwko Clippers.

Cała sytuacja była wyjątkowa dla wszystkich osób znajdujących się w  Staples Center.
Kiedy trener gospodarzy Doc Rivers wziął czas a następnie chwycił za mikrofon i poprosił o chwilę dla Dirk’a Nowitzkiego, na jego twarzy widać było ogromne zaskoczenie oraz wzruszenie. Kibice powstali z siedzeń i zaczęli bić brawa, zaś gracze LA, będący wtedy na parkiecie osobiście podziękowali za grę zbijając “piątkę” z graczem Dallas, dla którego był to ostatni mecz przeciwko Los Angeles Clippers.

Mecz zakończył się wygarną gospodarzy 112:121
40 letni Dirk Nowitzki, zdobył dla swojego zespołu 12pkt, 1 asystę oraz 5 zbiórek.

Po tym sezonie, Niemiec zakończy swoją ponad dwudziestoletnią przygodę z NBA.
Wybrany w drafcie 1998 roku z numerem 9 przez Milwaukee Bucks, grający na pozycji silnego skrzydłowego na parkietach NBA zdobył m. in. mistrzostwo ligi, 14-krotnie uczestniczył w meczu All-Star Game, w 2006 roku zwyciężył podczas All-Star Weekend w konkursie rzutów za 3 punkty. W 2002 roku Dirk zdobył brązowy medal mistrzostw świata z reprezentacją Niemiec oraz został MVP turnieju, trzy lata później wraz z reprezentacją kraju sięgnął po wicemistrzostwo Europy gdzie wybrany został MVP całych mistrzostw. W 2008 roku uczestniczył w Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie.

KOMENTARZE

0

Dodaj komentarz

Nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądź pierwszy!