27-01-2019 | 9:53

krzyssekk

123

THON MAKER Z NADZIEJĄ NA OPUSZCZENIE MILWAUKEE.

Milwaukee Bucks są bezapelacyjnie rewelacją tego sezonu. Choć ich potencjał widoczny był już w ostatnich latach, tegoroczny bilans i styl gry Kozłów jest godzien podziwu. Thon Maker nie jest jednak zadowolony ze swojej roli w zespole.

 

Po tym, jak szeregi Bucks zasilili m.in. Brook Lopez czy Ersan Ilyasova, rola Thona Makera uległa gwałtownej zmianie. W porównaniu z minioną kampanią 21-latek spędza na parkiecie średnio 5 minut mniej, choć nie odbiło się to na jego statystykach. Środkowy rodem z Sudanu nie jest jednak pocieszony aktualnym obrotem spraw i zgodnie z doniesieniami poinformował kierownictwo ekipy z Wisconsin, iż chciały zmienić otoczenie.

 

Jego aktualna umowa wygasa 1 lipca 2020 roku, co oznacza, iż w najbliższym czasie Maker zostanie najprawdopodobniej wymieniony. Obecny szkoleniowiec Bucks, Mike Budenholzer nie pozwala Thonowi na pełne wykorzystanie swojego potencjału, dlatego też agent zawodnika przedyskutował z zarządem różne scenariusze wymian. Potencjalnych chętnych na usługi 21-latka z pewnością nie brakuje.

 

Jeśli Bucks nie uda się wymienić Makera przed zamknięciem okienka transferowego, z pewnością dojdzie do tego latem, podczas off-seasonu. Środkowy chce potwierdzić swoją wartość przed wolną agenturą w 2020 roku, by podpisać wówczas lukratywny kontrakt.
KOMENTARZE

0

Dodaj komentarz

Nikt nie dodał jeszcze komentarza, bądź pierwszy!