#5

6-12-2018 664

NATE ROBINSON OPOWIADA. “NBA DOPROWADZIŁA MNIE DO DEPRESJI.”

Nate Robinson opowiada o graniu w NBA i presji, która doprowadziła go do depresji. Zawodnik m.in. New York Knicks czy Chicago Bulls musiał poddać się terapii. Czy Nate Robinson po 11 latach spędzonych w NBA ma szansę na powrót?

Trener Larry Brown i Nate Robinson (sezon 2005-2006).

"NBA doprowadziła mnie do depresji."

Nate Robinson

Nate Robinson mówi, że presja na dopasowanie się do formy NBA doprowadziła go do konieczności terapii. Kiedy Nate Robinson powraca do NBA, otwiera się na temat walki o swoje zdrowie psychiczne. Problemy, które miał maskował kiedyś świetnymi wynikami, energiczną grę i dużą osobowość.

 

 

“NBA doprowadziła mnie do depresji.” – powiedział Robinson w wywiadzie dla Bleacher Report. “Nigdy w życiu nie byłem depresyjną osobą.”

 

 

Robinson powiedział, że nacisk trenerów jest bardziej poważny, skupienie i dojrzałość doprowadziły go do terapii.

 

 

“Najtrudniejszą rzeczą w całym moim życiu, w ciągu moich 34 lat istnienia na ziemi było zmaganie się przez 11 lat z NBA, próbując być kimś, kim trenerzy NBA chcieli, żebym był.” – powiedział Nate Robinson.

 

“Próbowałem się zmienić. Nikt nigdy nie poznałby prawdziwych zmagań, z którymi musiałbym walczyć, aby spróbować być kimś, kim nie byłem. To była najtrudniejsza rzecz w mojej karierze, nie koszykówka, nie treningi, nie moje dzieci.”

 

Robinson przywoływał konflikty z trenerami Tomem Thibodeau i Larrym Brownem jako szczególnie uciążliwe. Powiedział Bleacherowi, że podczas pobytu w New York Knicks, Brown nazywał go “małym sku.wysynem” każdego dnia. Po tym, jak Robinson udał się do biura Browna ze łzami w oczach i poprosił go, by przestał, Brown ponownie nazwał go tak przed drużyną i powiedział kolegom z drużyny, że płakał.

 

 

Brown powiedział Bleacherowi, że nie pamiętał o tym, co opowiadał Robinson.

 

 

“Nie wiem, jak go nazwałem, szczerze mówiąc.”  – powiedział Brown. “Gdybym to zrobił, byłoby mi wstyd, czułbym się okropnie. Nie jestem takim człowiekiem, ale nie chcę kwestionować słów Nate’a”.

 

 

Robinson powiedział, że próbował zmienić swoje nawyki, ale nadal odbijał się od ligi. Ostatnio grał w NBA w sezonie 2015-16, a następnie występował w G League, Izraelu i Wenezueli. W tym sezonie zagra w BIG3 i Drew League, aby powrócić do NBA.

 

Wszystkie prawa zastrzeżone.